Çetin Ceviz

Deniz Yazgan’ın sunumu ile, otizme yönelik toplumsal savunmayı 15 günde bir Çarşamba günleri saat 16:30’da 94.9 Açık Radyo’da tartışıyoruz.

 

” … Çetin Ceviz’de otizme yönelik toplumsal savunmayı irdeleyeceğiz. Otizmi, otizmliyi, halı altına süpürmeden, sosyal alanlardan geri çekmeyerek, güvenli, huzurlu alanlar yaratarak ve bu alanı toplumun kabulüne sunarak var olmanın doğal reçetelerini beraberce arayacak, araştıracak, inceleyeceğiz.

Tıpkı parmak izleri gibi biricik olan ceviz kabukları programımızı da isimlendirmiş oldu. Otizm, spektrum, yaygın gelişimsel bozukluk. Özgü, biricik, anlaması, merak etmesi zor konular, kırılması çetin cevizler. Beraber zorlanmaya hazırız. 15 günde bir görüşmek dileği ile…”

Çetin Ceviz Podcast Kanalları:

https://open.spotify.com/show/1GgF06pcxCBPPMZTOJdtRg?si=Clgf6pmKS-2HW9R9zv4qPw

https://podcasts.apple.com/tr/podcast/%C3%A7etin-ceviz/id1508115433

https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy50cmFuc2lzdG9yLmZtL2NldGluLWNldml6

Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği

Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği, 2001 doğumlu oğlumuz Güneş Yazgan’ın bize öğrettikleri ve düşündürdükleri ile ilgili bir sürecin içinde kuruldu.Derneğimizin 10 kişilik bir kurucu heyeti bulunmaktadır.

İletişim

Adres: Uskumruköy, 34450 Sarıyer/İstanbul Email: bilgi@cevizotizm.org

Türkiye Otizm Meclisi üyesidir.

Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi 2020

Bu yayın Avrupa Birliği'nin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.